منو


اخبار


1399/3/7 چهارشنبه گزارش تصویری؛ کتابخانه ها با تلاش کتابداران آماده میزبانی از کتابخوانان می‌شوند با بازگشایی کتابخانه های عمومی در فاز نخست، این روزها کتابداران با انجام فعالیت هایی همچون اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی فضای داخلی کتابخانه،‌ معرفی کتابخانه و خدمات آن و ایجاد صفحات کتابخانه در فضای مجازی و ... در حال آماده سازی کتابخانه های عمومی برای بازگشایی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه بازگشایی شدند. در فاز نخست بازگشایی، کتابخانه‌ها با توجه به عدم حضور اعضا و مراجعان و به منظور بهره گیری مناسب از زمان، کتابداران به اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها،  تکمیل پروفایل کتابخانه در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی و سامان دهی فضای داخلی کتابخانه، تعویض بارکدها و برچسب های مخدوش، منظم کردن رده های کتب موجود در قفسه ها، اصلاح داده ها از جمله رده های نادرست، فاقد بخش و... و همچنین آماده سازی فضا و محیط کتابخانه برای حضور و خدمات رسانی به اعضا مطابق با دستورالعمل ارسالی اقدام خواهند کرد.

معرفی کتابخانه و خدمات آن و ایجاد صفحات کتابخانه در فضای مجازی، معرفی کتاب های جشنواره رضوی در فضای مجازی و ... به منظور ترویج و تشویق کاربران و اعضا به شرکت در جشنواره کتاب خوانی رضوی و ادامه فعالیت های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی با بهره گیری از تجهیزات، فضا و منابع کتابخانه ای از جمله اقداماتی است که این روزها کتابداران در فاز نخست بازگشایی کتابخانه ها انجام می دهند.

در ادامه بخشی از تصاویر حضور کتابداران استان چهارمحال و بختیاری را برای آماده سازی کتابخانه ها مشاهده می کنید. 

« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.