منو

فراخوان

فراخوان هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستار کتاب

تازه‌ترين اخبار

در دیدار مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری و مدیرکل کتابخانه های عمومی مطرح شد؛

 طرح«پویش کتابخوانان استان» راه اندازی می شود 

طرح«پویش کتابخوانان استان» در قالب تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری و اداره کل تبلیغات اسلامی استان اجرایی می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام و المسلمین مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان روز دوشنبه ۲۲ دی ماه با هدف گسترش تعاملات فرهنگی و ایجاد زیرساختهای لازم برای راه اندازی «کتابخانه قرآن و نهج‌البلاغه» با فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.
 
خلیل مقدم در این دیدار به نقش و اهمیت تعاملات راهبردی در پیشبرد اهداف عالیه فرهنگی اشاره کرد و افزود: کتابخانه‌های عمومی رسالتی ارزشمند و بنیادین در جامعه دارند که عمل به این رسالت می‌تواند نقش و تاثیر بسزایی در توسعه و تعالی جامعه و پرورش نسلی موفق در آینده داشته باشد و تحقق این هدف والا همراهی کلیه دستگاههای اجرایی را می طلبد.
 
 در ادامه حجت الاسلام و المسلمین طاهری، به نقش و اهمیت کتابخانه های عمومی اشاره کرد و افزود: کتابخوانی و حضور در کتابخانه ها باید جزئی از فرهنگ و عادات پسندیده ما شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد پویش کتابخوانان استان اشاره کرد و اذعان داشت: شایسته است با جهت دهی صحیح به معرفی کتابها و جذب کتابخوانان بپردازیم و برای ترویج کتابخوانی در فضای مجازی، در قالب «پویش کتابخوانان استان» کتاب ها را بر اساس شناخت، سلیقه و طلب جامعه معرفی و محتواهای غنی را با بیانی شیوا به افراد منتقل کنیم و البته حضور نویسندگان، شعرا و فرهیختگان در کتابخانه‌ها می‌تواند در ایجاد این جذابیت تاثیر بسیاری داشته باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان افزود: ما تلاش می کنیم در کنار شما با افتخار زمینه ساز تحقق اهداف والایی باشیم که بخشی از وظیفه و رسالت تمام دستگاه‌های فرهنگی است.

 گفتنی است معرفی سه عنوان کتاب ارزنده توسط مدیرکل تبلیغات اسلامی استان پایان بخش این نشست بود.
عكس های مرتبط :