منو

فراخوان

فراخوان هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستار کتاب

اخبار برگزيده

با هدف توسعه فعالیتها جهت کاهش آسیبهای اجتماعی انجام شد؛

دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با هدف توسعه فعالیتهای کتابخوانی در مناطق آسیب پذیر و کمتر بخوردار با مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، احمد فرهادی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای برنامه ریزی جهت توسعه فعالیتهای کتابخوانی در مناطق آسیب پذیر و کمتر بخوردار و در نتیجه کاهش آسیبهای اجتماعی، با شهرام مقدس، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری  دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ضمن تبریک انتصاب احمد فرهادی به سمت سرپرستی کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: امیدوارم سال جدید سالی پر از علم و کتاب و رونق کتابخوانی باشد، کتاب می تواند ساز و کارهای اجتماعی را تغییر و  خلأهای فرهنگی را پوشش دهد.

مقدس افزود: در شرایطی که مطالعه عمیق در حال کمرنگ شدن است و مطالعات سطحی و هرز خوانی در فضای مجازی در حال رواج گیری است باید با ارائه راهکارهای خلاقانه، کتابخوانی را ترویج دهیم.

در ادامه احمد فرهادی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ضمن ارائه برنامه‌های این اداره کل جهت کاهش آسیبهای اجتماعی، خواستار همراهی و مساعدت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری جهت ترویج کتابخوانی در مناطق آسیب پذیر و کمتر برخوردار استان شد.

اجرای طرح پیشخان خدمات کتابخانه ای در مناطق هدف و حاشیه شهرها، ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و توسعه فعالیتهای فرهنگی کتاب محور در بستر فضای مجازی از مهم ترین مباحث مطروحه در این نشست بود.
عكس های مرتبط :