منو

فراخوان

فراخوان هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستار کتاب
به برکت سالگرد تاسیس نهاد؛

 تنها کتابخانه شهر گهرو پس از ۳۸ سال صاحب خانه شد 

همزمان با سالگرد تاسیس نهاد و در آستانه عید بزرگ مبعث ساختمان جدید کتابخانه شهید رجایی گهرو افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، آئین افتتاح ساختمان جدید کتابخانه شهید رجایی گهرو روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ ابراهیم شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سید شجاع زیلابی، فرماندار شهرستان کیار؛ حجت الاسلام والمسلمین یدا.. زمانی، امام جمعه شلمزار؛ حجت الاسلام والمسلمین علیخانی، امام جمعه شهر گهرو؛ فریبرز غیبی پور، شهردار گهرو؛ سید ناصر حسینی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان؛ ندا صیفی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کیار، اعضای شورای اسلامی شهر گهرو، جمعی از مسئولین محلی و اصحاب رسانه برگزار شد.


در این آئین مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برخورداری از امکانات به‌روز کتابخانه‌ای و کتابخانه‌های مناسب را از اهم برنامه های این اداره کل عنوان کرد و افزود: کتابخانه شهید رجایی گهرو در سال ۱۳۶۱ افتتاح گردید و علی رغم پیگیری های صورت گرفته متاسفانه سال های سال در ساختمانهای استیجاری به فعالیت خود ادامه می داد تا اینکه پس از ۳۸ سال در طبقه همکف فرهنگسرای شهر گهرو مستقر گردید. 


خلیل مقدم افزود: فضای کنونی این کتابخانه در حال حاضر ۵۷۰ متر مربع و دارای ۲۰ هزار نسخه کتاب بوده و دارای بخش های مخزن اصلی، بخش امانت، بخش مرجع، کودک و نوجوان و سالنهای مطالعه مجزا ویژه خواهران و برادران می باشد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و روستاهای واجد شرایط از دیگر اولویتهای این دستگاه عنوان کرد و اذعان داشت: شهر دستنا و روستای خراجی از جمله مناطق فاقد کتابخانه این شهرستان محسوب می گردد که  تحقق آن همت والای مسئولین و همراهی خیرین را می‌طلبد.


در ادامه سید شجاع زیلابی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان کیار ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته جهت حل معضل ساختمان کتابخانه شهر گهرو، گفت: انس با کتاب رشد و بالندگی همه جانبه یک کشور را در پی دارد و باید تلاش کنیم با ایجاد کتابخانه هایی در شأن و مناسب زمینه پیشرفت و تعالی هرچه بیشتر نسل آینده را فراهم کنیم.


 در ادامه ابراهیم شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز ارتقا سرانه مطالعه را از دغدغه های فرهنگی مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد و افزود: هماهنگی خوبی بین این دو دستگاه وجود دارد و خوشحالیم که با هماهنگی توانستیم امروز شاهد بهره‌برداری از کتابخانه‌ای مناسب و در شأن مردم فهیم شهر گهرو باشیم.


 در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علیخانی، امام جمعه شهر گهرو ضمن تبریک عید بزرگ مبعث، به اهمیت کتاب و کتابخوانی در آیات و روایات اشاره کرد و گفت: انشاالله مردم بتوانند با بهره گیری از این امکانات و منابع خوب این پایگاه فرهنگی ارزشمند زمینه تعالی هر چه بیشتر شهر و جامعه را فراهم کنند.


سپس حجت الاسلام والمسلمین زمانی، امام جمعه شلمزار ضمن تقدیر از این اقدام فرهنگی بیان داشت: تبلیغ و ترویج کتاب و کتابخوانی کاری فرهنگی و معنوی محسوب می گردد که ائمه اطهار(ع) نیز بدان توصیه کرده اند و ما نیز تلاش خواهیم کرد در پایگاههای مختلف دینی، مذهبی و فرهنگی مبلغ کتاب و کتابخوانی باشیم تا مردم هر چه بیشتر از بستر پرخیر کتاب و مأمن آرام بخش کتابخانه استفاده کنند.


 گفتنی است تقدیر از جناب آقای قهرمان مهربان، خیر کتابخانه ساز شهرستان کیار و دیگران دست اندکاران افتتاح این پروژه پایان بخش این مراسم بود.

عكس های مرتبط :