منو

فراخوان

فراخوان هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستار کتاب
همزمان با هفدهمین سالروز تأسیس نهاد؛

ارائه خدمات مرجع مجازی در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

همزمان با هفدهمین سالروز تأسیس نهاد طرح ارائه خدمات مرجع مجازی در هشت کتابخانه چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح خدمات مرجع مجازی با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ کیانوش نادری، فرماندار شهرستان بن؛ جمعی از مسئولین محلی و اصحاب رسانه در محل کتابخانه شهدای شهر بن رونمایی شد.


در این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی در کتابخانه‌های عمومی را به عنوان خدمتی نوین به جامعه دانشگاهی و محققان و پژوهشگران عنوان کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح تامین نیازهای پژوهشی دانشجویان و محققان و افزایش ارتباط آنها با کتابخانه های عمومی می باشد.


خلیل مقدم اظهار داشت: در این طرح جامعه هدف می توانند از طریق ایمیلِ کتابخانه موضوع مورد نظر و درخواست خود را اعلام کنند تا در اولین فرصت اطلاعات مورد نیاز به رایگان در اختیار آنها قرار گیرد و افراد علاوه بر دسترسی به جدیدترین اطلاعات، برای ارائه درخواست خود نیازی به مراجعه حضوری ندارند.


 وی اذعان داشت: در مرحله اول، این طرح در هشت کتابخانه عمومی مولوی شهرکرد، شهید منتظری بروجن، شهید مطهری لردگان، شهید بهشتی فارسان، شهید باهنر اردل، شهید قدوسی  شلمزار ،شهدای بن و کتابخانه شهید جعفرزاده سامان آغاز شد و اعضایی که عضو سراسری کتابخانه های عمومی استان هستند می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.


 گفتنی است طرح خدمات مرجع مجازی در مراحل بعدی این طرح در تمام کتابخانه های عمومی استان اجرا خواهد شد.