منو
با حضور نویسنده اثر؛  نشست نقد و بررسی کتاب« بی بی مریم بختیاری» برگزار شد نشست نقد و بررسی کتاب« بی بی مریم بختیاری» با حضور نویسنده اثر و به همت کتابخانه حافظ شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، نشست نقد و بررسی کتاب «سردار بی بی مریم بختیاری»  نوشته پریچهر سلطانی، با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛ احمد فرهادی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد؛ رسول صفیان، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاریها، جمعی از کارشناسان، اهالی قلم و اعضای فعال کتابخانه حافظ شهرکرد در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان  برگزار شد.

مهرپویا صفار، منتقد این کتاب در ابتدای این نشست کتاب« بی بی مریم بختیاری» را اثری ارزشمند و پژوهشی مؤثر را در جهت شناساندن این قهرمان زن ایرانی و به تعبیر او جهانی به دنیا عنوان کرد که بر اساس روایت اسناد منتشر نشده به رشته تحریر درآورده شده است. 

وی گفت: نقدهایی برکتاب وارد است که برخی به ناشر و برخی نیز به اصول ادبیات و نگارش کتاب مربوط است که شایسته است در چاپ جدید مرتفع گردد.

 در ادامه پریچهر سلطانی، نویسنده اثر به بیان دشواریهای گردآوری مستندات مربوط به تألیف این کتاب اشاره کرد و افزود: این کتاب در سال هزار و سیصد و هشتاد و دو با هدف معرفی بیش از پیش این بانوی دلاور بختیاری منتشر شد و امیدوارم که توانسته باشم حق مطلب را به نحو شایسته ای ادا کنم.

در یاپان منتقد کتاب و نویسنده به سوالات مطروحه حاضران پاسخ گفتند.

گفتنی است «بی بی مریم بختیاری» دختر حسینقلی خان ایلخانی و خواهر علیقلی خان سردار اسعد و زن ضرغام السلطنه بختیاری از زنهای مبارز دوره مشروطیت، درس خوانده و اندیشمند آن دوره بود که به طرفداری از آزادی خواهان بلند شد و یکی از افراد مهم و اصلی سردار اسعد بختیاری جهت فتح تهران به حساب می آید . « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.