منو
به مناسبت روز عصای سفید؛ نخستین نشست کتاب ‌خوان ویژه نابینایان و کم بینایان استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد همزمان با روز عصای سفید نشست کتاب ‌خوان ویژه نابینایان و کم بینایان استان چهارمحال و بختیاری با حضور پر شور مردم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، همزمان با روز عصای سفید نشست کتاب ‌خوان ویژه نابینایان و کم بینایان استان با حضور پرشور مردم و با همکاری کانون خادمیاران کتاب و کتابخوانی دفتر آستان قدس رضوی در استان در محل غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی واقع در نمایشگاه بین المللی کتاب شهرکرد برگزار شد.

رسول صفیان، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این باره گفت: آشنایی مردم با توانایی های بالای نابینایان و کم بینایان،ارتقا سطح شناختی مردم از کتب بریل و شیوه بهره گیری این قشر از منابع کتابخانه ای و یادآوری نعمات و قدرت بی پایان خداوند از مهم ترین اهداف این نشست بود.

به گفته صفیان ارائه کتاب توسط نابینایان و کم بینایان برای افراد بینا تأثیر بسیار مثبتی بر شرکت کنندگان در این نشست داشت و بسیاری از آنان برای نخستین بار از نزدیک با کتابخوانی نابینایان و کم بینایان آشنا شدند.

در این نشست کتابهای « استاد عشق» نوشته ایرج حسابی، توسط اکرم علی بابایی؛ « دیوان حافظ» نوشته لسان الغیب حافظ شیرازی، توسط شهرام ثابتی؛ « حق اطلاع، عقلانیت و مصلحت، مستی» نوشته سید عباس جزایری، توسط سجاد احمدی و کتاب «مثنوی معنوی» نوشته مولانا، توسط شهریار ثابتی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

گفتنی است برگزاری عصر شعر نابینایان و کم بینایان پایان بخش این نشست بود.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.