منو


اخبار کتابخوانی


1398/4/22 شنبه در کتابخانه شهیدآیت جونقان انجام شد؛ گرامیداشت روز ملی ادبیات کودکان و نوجوانان  روز ملی ادبیات کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی شهیدآیت جونقان گرامی داشته شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان چهارمحال و بختیاری، تهمینه حیدری، مسئول کتابخانه عمومی شهیدآیت بیان کرد: همزمان با  هجدهم تیر ماه روز ملی ادبیات کودکان و نوجوانان، اعضای کودک و نوجوان با شخصیت مهدی آذریزدی و کتاب‌هایش آشنا و کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب(قصه های کلیله و دمنه) را جمع خوانی کردند. 

تهمینه حیدری هدف از معرفی این شخصیت ادبی را آشنایی کودکان و نوجوانان با این نویسنده بزرگ ادبیات کودکان و نوجوانان و آشنایی با کتاب‌های کهن فارسی چون کلیله و دمنه، مرزبان نامه، بوستان و... عنوان کرد. 

مهدی آذریزدی نویسنده و دوست خوب بچه‌های دیروز و امروز، 18 تیر 1388درگذشت و از آن به‌بعد، این مناسبت باهدف گرامی‌داشت یاد و خاطرۀ او، هیجدهم تیر هر سال به روز ملی ادبیات کودکان و نوجوانان نامگذاری شد.

برگزاری نمایشگاه کتاب از آثار نویسندگان کودک و نوجوان از دیگر اقدامات این کتابخانه در این مناسبت بود.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.