منو


اخبار
1398/10/21 شنبه به میزبانی کتابخانه شهید باهنر اردل برگزار شد؛ کتاب «خمره » نوشته هوشنگ مرادی کرمانی  نقد شد نشست نقد و بررسی کتاب «خمره » نوشته هوشنگ مرادی کرمانی در کتابخانه شهید با هنر اردل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، کتاب «خمره » نوشته هوشنگ مرادی کرمانی در نخستین جلسه از سلسله نشست‌های نقد با حضور فرنگیس ظفریان منتقد کتاب، اعضا انجمن ادبی باران و جمعی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی نقد و بررسی شد.

در این نشست منتقد کتاب ضمن معرفی این اثر اظهار داشت: كتاب «خمره » یک نمونه شاخص و عالی در امر داستان‌نویسی توصیفی است که خالق كتاب با تسلط بر حوزه داستان تمام زوايا و موارد توصيفي را به شكلي منحصر به فرد ارائه کرده است و سبب می‌شود خواننده داستان را تا انتها دنبال کند.

 وي افزود: یکی از مهمترين مباحث اين داستان كه باعث شده هواداران بسياري را به خود جلب كند مضمون فقر مي باشد كه در ادامه آن منجر به گونه هاي متفاوت فقر فرهنگي شده است با مضمون كاملا اجتماعي و گره خورده با فرهنگ روستايي و شخصيت هاي این داستان که در برابر اين گونه فقر واكنش هاي متفاوتي از خود نشان مي دهند.

 در ادامه فاطمه ظفریان، مسئول انجمن ادبی باران  و یکی از نویسندگان شهرستان نیز در خصوص این اثر بیان داشت: داستان به نثر شیوا و روان و با زاویه دید دانای کل (سوم شخص )نوشته شده است به گونه ای که هر مخاطبی را با هر رده سنی با هر میزان سواد به خود جذب می کند و از طرفی داستان یک داستان واقعیت گراست. 

در بخش دیگری از نشست، حاضران دیدگاه‌های خود را در خصوص کتاب بیان کردند.

گفتنی است کتاب «خمره» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی تاکنون به زبان های اسپانیایی، هلندی، فرانسوی و انگلیسی ترجمه شده و برنده جوایز ادبی بسیاری شده است.
 

 « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.