منو


اخبار



1398/7/10 چهارشنبه به همت کتابخانه علامه دهخدا شهر کیان؛ برگزاری نشست نقد و بررسی کتاب به مناسبت هفته دفاع مقدس  نشست نقد و بررسی کتاب«جمجمه ات را قرض بده برادر» به میزبانی کتابخانه دهخدا کیان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، نشست نقد و بررسی کتاب «جمجمه‌ات را قرض بده برادر»، نوشته مرتضی کربلایی‌لو، به مناسبت هفته دفاع مقدس، با حضور روح الله رحمانی، شهردار شهرکیان؛ فیروز خدادوستان، رئیس شورای اسلامی شهرکیان؛ حمید علیدوستی، نویسنده و مسئول انجمن داستان نویسی کیان؛ همایون علیدوستی، شاعر و عضو شورای اسلامی شهر،  جمعی از اهالی قلم و اعضای فعال کتابخانه دهخدا برگزار شد.

حمید علیدوستی  منتقد این نشست با بیان اینکه کتاب« جمجمه ات راقرض بده برادر»، اثری درخور حوزه دفاع مقدس است،گفت: پرهیزاز کلیشه های تکراری و خسته کننده از خصوصیات بارز این کتاب است و جسارت نویسنده در بی پرده گویی و صراحت لهجه، زاویه دید زیبای به کار داده است، توصیفات و فضاسازی بکرنویسنده به شدت به تاثیرگذاری این رمان برمخاطب کمک می کند و طراحی جلد و نوآوری در ارائه آن از ویژگیهای دیگر این داستان می باشد.

علیدوستی در ادمه گفت: شخصیت پردازیها و رنگ آمیزی درونی داستان به شکل خوب ارائه شده و  پرداخت شخصیتها در داستان به شکل منطقی پیش رفته است به جز برخورد مصطفی با عایشه که ابتر مانده و مخاطب را سردرگم می کند، درکل شاخصهای یک رمان خوب را می توان در این اثر به یادماندنی حس کرد و لذت برد.

وی ضمن توصیه مطالعه این کتاب گفت: این کتاب از نظر ساختاری قوی و خوشخوان است و با خواندن کتاب میتوان به وضوح حال و هوای جبهه را تصورکرد و نثر قوی و درست از دیگر وجوه مثبت اثر حاضر می باشد. 

گفتنی تجلیل از منتقد اثر و بازدید از بخشهای دفاع مقدس و سایر بخشهای کتابخانه پایان بخش این نشست بود.



« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.