منو


اخبار

1398/5/12 شنبه با محوریت اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد به ریاست فرماندار و با هدف برگزاری شایسته اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مرکز استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد روز سه شنبه 8 مرداد ماه به ریاست  عبدالعلی ارژنگ ، فرماندار شهرستان شهرکرد با حضور ابراهیم بختیاری فر، معاون فرماندار؛ احمد فرهادی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد؛ آرش محمدی، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ حسین نژاد‌حسینی، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ محسن اسماعیلی، رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرکرد؛ احمد رضا قربانی، نماینده صدا و سیمای مرکز استان و سایر اعضا انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان شهرکرد، ضمن اشاره به طرح پایتخت کتاب ایران افزود: با توجه به ظرفیت بالای شهرکرد برای انتخاب به عنوان پایتخت کتاب ایران شایسته است که جهت رسیدن به این هدف فرهنگی ارزشمند جلسات تخصصی برگزار گردد و اعضا انجمن باید با ارائه طرحهای خلاقانه جهت رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش کنند.

عبدالعلی ارژنگ در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه شهرستان را از اولویتهای برنامه های انجمن کتابخانه ها در سال جاری برشمرد و خواستار تسریع در افتتاح کتابخانه شهر هارونی و انجام مراحل اداری مربوط به کتابخانه شهر نافچ شد.

وی به جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و ضمن تشکر از همکاری اعضا انجمن در برگزاری این جشنواره، استقبال بی نظیر از این مسابقه کتابخوانی را قابل ستایش عنوان کرد و افزود: شایسته است مراسم اختتامیه این جشنواره در شأن حضرت رضا(ع) و در خور مردم دوستار اهل بیت این شهرستان برگزار گردد. 

سپس مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد به ارائه گزارشی از اقدامات و هزینه کرد سهم نیم درصد شهرداری شهرکرد پرداخت و اظهار داشت: کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مراکز فرهنگی مهم و فعال نقش بسزایی در ارتقا سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه دارند و برای رسیدن به اهداف والای فرهنگی همکاری کلیه دستگاههای اجرایی به ویژه شهرداری ها اهمیت بسیاری دارد.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد در بخش دیگری از سخنان خود به جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره و خواستار همکاری اعضا انجمن جهت برگزاری شایسته اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مرکز استان شد.
در ادامه سایر اعضا انجمن به بحث و تبادل نظر پیرامون دستور جلسه پرداختند.

ایجاد کتابخانه مشارکتی در روستای بهرام آباد با همکاری دهیاری و برگزاری نشست تخصصی کتابخوانی با موضوع«رونق تولید» با همکاری اتاق بازرگانی شهرکرد از مهم ترین مباحث مطروحه در این جلسه بود. « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.