منو


اخبار
1398/5/5 شنبه با محوریت توسعه فعالیتهای کتابخانه ای در مناطق روستایی و عشایری؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه کتابخانه های عمومی بخش دو آب صمصامی برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه کتابخانه های عمومی بخش دو آب صمصامی شهرستان کوهرنگ، با محوریت توسعه فعالیتهای کتابخانه ای در مناطق روستایی و عشایری این بخش تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، گفت: دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش دو آب صمصامی به ریاست ابراهیم نجفی، بخشدار صمصامی؛ الله بخش غیبی حاجیور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهرنگ و با حضور کلیه اعضا انجمن در محل بخشداری برگزار شد.

 در ابتدا جلسه رئیس اداره کتابخانه های شهرستان  ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های عمرانی و فرهنگی صورت گرفته در شهرستان به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و اذعان داشت: برگزاری این جشنواره فرصتی ارزشمند برای آشنایی هر چه بهتر مردم را با ائمه معصومین(ع) به ویژه خاندان مطهر حضرت رضا(ع) را فراهم می آورد و امسال خوشبختانه شاهد رشد 40 درصدی میزان شرکت کنندگان این منطقه عشایری در جشنواره کتابخوانی رضوی بودیم.

سپس نجفی، بخشدار صمصامی به وجود کتابخانه آیت ا.. مهدوی کنی به عنوان یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی این بخش پرداخت و افزود: برنامه ریزی برای انجام فعالیتهای فرهنگی برای کلیه گروههای سنی باعث شده است که این کتابخانه به عنوان مهم ترین مرکز فرهنگی در شهر صمصامی طرح شود.

بخشدار صمصامی توسعه فعالیتهای فرهنگی در روستاها و مناطق عشایری را مهم عنوان کرد و افزود: باید همه مسئولین بخش ضمن حمایت از برنامه های فرهنگی کتابخانه، در ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطق تحت پوشش این بخش با  کتابخانه آیت ا.. مهدوی کنی صمصامی همکاری نمایند.

گفتنی است مساعدت شهرداری صمصامی در برنامه های عمرانی کتابخانه، اجرا طرح نذر کتاب و تقدیر از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از مهمترین مباحث مطروحه در این جلسه بود.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.