منو


اخبار


1398/4/6 پنجشنبه رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد خبر داد؛ کتابخانه عمومی شهر هارونی همزمان با هفته دولت افتتاح می گردد رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان از افتتاح کتابخانه عمومی شهر هارونی همزمان با هفته دولت خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد روز یکشنبه 26 خرداد ماه به ریاست ابراهیم بختیاری فر، معاون فرماندار شهرستان شهرکرد و با حضور آرش محمدی، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ مهدی امیری، رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرکرد؛ بابک سعیدی، معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز استان؛ احمد فرهادی، معاون اداره کل کتابخانه‌های استان؛ مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد و سایر اعضا انجمن برگزار شد.

 در این جلسه ابراهیم بختیاری فر، معاون فرماندار شهرستان شهرکرد بر حضور فعال اعضا در جلسات انجمن و مباحث مطروحه تأکید کرد و افزود: در برنامه ریزی برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی غیر از تمرکز  بر دانش آموزان و مدارس باید کلیه اقشار جامعه را با اجرای برنامه های متنوع و جذاب فرهنگی به فرهنگ ارزشی مطالعه و کتابخوانی سوق داد.

سپس مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد به ارائه گزارشی از مسائل کتابخانه های شهرستان از جمله نیازهای عمرانی وتجهیزاتی کتابخانه ها پرداخت و اظهار داشت: ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه از اولویتهایی بود که بر اساس سیاستگذاریهای کلان استان مورد پیگری و بر همین اساس در شهر هارونی حق انتفاع یک ساختمان با همکاری مسئولین محلی شهر در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار گرفت و ان شا الله در هفته دولت شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

برگزاری مسابقه کتابخوانی با همکاری شرکت توزیع برق استان در ایام اوقات فراغت دانش آموزان و مساعدت شهرداری در تسریع بازسازی کتابخانه نابینایان رودکی از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

در ادامه پس از بحث و تبادل نظرِ سایر اعضا در نهایت بندهایی جهت اجرا به تصویب رسید.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.