منو


اخبار
1398/12/27 سه‌شنبه با مولفان منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/۲ پوروهاب: جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی الگوهای عملی از طریق کتاب، بر کودکان و نوجوانان تاثیرگذار است محمود پوروهاب، با آرزوی سلامتی برای مردم ایران،‌ خانه نشینی در این روزها را فرصتی برای مطالعه کتاب دانست و گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، علاوه بر ترویج کتابخوانی با توجه به سلیقه مخاطب، به نیاز امروز جامعه نیز پاسخ داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام برگزار می‌شود.

محمود پوروهاب، نویسنده کتاب «مژده گل: داستان هایی از زندگی امام هادی (ع)» از منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش نوجوان، در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره های کتابخوانی برای گسترش فرهنگ مطالعه و ارتقای سطح زندگی، اظهار داشت: به اعتقاد من مطالعه هر کتابی ارزشمند است و درس های بسیاری به انسان می آموزد. علاوه بر این تجربه شخصی من از ارتباط با مخاطب کودک و نوجوان،‌ نشان می دهد کتاب های مذهبی از آثاری هستند که در میان این قشر مخاطب بسیاری دارند؛ برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، علاوه بر ترویج کتابخوانی با توجه به سلیقه مخاطب، به نیاز امروز جامعه نیز پاسخ داده است؛ چراکه امروز، بیش از همیشه به آموزه های اخلاقی نیاز داریم. جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی الگوهای عملی از طریق کتاب، تأثیر قابل توجهی در آشنایی مخاطب کودک و نوجوان با اصول اخلاقی خواهد داشت.

نویسنده کتاب «مژده گل: داستان هایی از زندگی امام هادی (ع)» در معرفی این اثر، گفت: مجموعه داستانی «مژده گل» در چهارده جلد، دربردارنده داستان های کوتاهی از چهارده معصوم (ع) است. ۷ اثر از کتاب های این مجموعه توسط بنده و ۷ اثر توسط مجید ملامحمدی، نگاشته شده است. در واقع ما تصمیم گرفتیم آموزه های اخلاقی و موضوعات مفید برای نوجوانان را، به زبانی ساده و با زاویه دیدی تازه، بازنویسی کنیم. کتاب «داستان هایی از زندگی امام هادی (ع)» حاوی ده داستان است و به موضوعاتی چون کمک کردن، شیوه برخورد با بزرگ ترها، تأثیر دعا در زندگی و ... می پردازد. این مجموعه چهارده جلدی توسط انتشارات جمکران منتشر شد.

محمود پوروهاب، با آرزوی سلامتی برای مردم ایران،‌ خانه نشینی در این روزها را فرصتی برای مطالعه کتاب دانست و گفت: مارسل پروست می گوید«هر کتاب اصیل، خود یک جهان است». وقتی کتاب می خوانیم، گویی به جهان دیگری پرتاب می شویم و واقعیت این است که ما با تعدد جهان ها رو به رو هستیم. در این میان انتخاب کتاب خوب، بسیار حائز اهمیت است. خواندن کتاب خوب ذائقه مخاطب نوجوان را شکل می دهد و پس از آن میل به مطلوب،‌ عادت می شود.

پوروهاب در خاتمه از تلاش های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در زمینه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی،‌ توجه به فرایند انتخاب منابع کتابخانه های عمومی، کمک به ناشران و نویسندگان تقدیر کرد.

گفتنی است، دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی علی‌رغم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی، نخستین گام‌های خود را با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برداشته و با توجه به تعطیلی مراکز پیش‌دبستانی، مدارس و دانشگاه‌های سراسر کشور، امکان مشارکت را در این بستر فراهم کرده است. کتابخانه‌های عمومی کشور به محض بازگشایی با برگزاری برنامه هایی با محوریت منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، آماده پذیرایی از علاقمندان بوده و شرایط حضور در این جشنواره را فراهم خواهند کرد.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.