منو


اخبار
1398/12/25 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری خبر داد؛ تمهیدات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در چهارمحال‌وبختیاری برای کتابخوانان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمهیدات پیش بینی شده برای اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این ایام را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، فرهاد خلیل‌مقدم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال‌وبختیاری، با اشاره به تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: تمامی کتابخانه های عمومی این استان با نظارت کارشناسان و به صورت بهداشتی، گندزدایی و ضدعفونی شدند.

وی با بیان اینکه با وجود تعطیلی کتابخانه‌ها، خواندن کتاب تعطیل نیست، ادامه داد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور چند پویش و جشنواره مجازی برای این ایام که خانواده‌ها غالباً در خانه به سر می‌برند، پیش‌بینی کرده است که کتابخانه‌های عمومی استان برگزار کننده این برنامه ها در فضای مجازی هستند.

خلیل‌مقدم بیان کرد: از ۱۲ اسفندماه پویش «هر خانه، یک کتابخانه» با همکاری مؤثر دستگاه‌های فرهنگی در استان و با هدفِ ماندن افراد در خانه و سفر به دنیای شگفت‌انگیز کتاب‌های خوانده نشده کتابخانه‌ها، آغاز و با استقبال خوب مردم و کتابداران این استان مواجه شده است .


خلیل‌مقدم ماندن در خانه را فرصت ارزشمندی برای کتابخوانی دانست و افزود: علاقمندان کتابخوانی می‌توانند در این فرصت به مطالعه کتاب‌هایی که قبلاً تهیه کرده اما فرصت مطالعه آن‌ها را نداشته‌اند، بپردازند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با دعوت از همه مردم به رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه تا رفع خطر بیماری کرونا، بیان کرد: این نهاد همچنین یک مسابقه نقاشی ویژه گروه سنی ۴ تا ۱۲ ساله با موضوع کرونا و رعایت نکات بهداشتی، تدارک دیده است. خانواده‌ها می‌توانند آثار نقاشی کودکان و نوجوانان خود را جهت نمایش در صفحه مجازی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال کنند که از آثار برگزیده نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

خلیل‌مقدم ادامه داد: در زمان تعطیلی کتابخانه‌ها، دانش‌افزایی و به روز شدن اطلاعات همکاران نیز در دستور کار قرار دارد که در همین راستا جشنواره «چگونه مرور کتاب بنویسیم» ویژه کتابداران طراحی شده است. کتابداران علاقمند به شرکت در این جشنواره می‌توانند با تهیه فایل کتاب «چگونه مرور کتاب بنویسیم» و مطالعه آن، در این جشنواره مشارکت کنند تا بتوانند با افزایش دانش و اطلاعات خود به عنوان مشاوران امین در کنار کتابخوانان کتابخانه‌های عمومی به ارائه خدمات بپردازند.

خلیل‌مقدم در پایان گفت: اعضای کتابخانه‌های عمومی سراسر استان که کتاب یا کتاب‌هایی به امانت نزد خود دارند، مشمول جریمه دیرکرد نمی‌شوند، لذا می‌توانند پس از بازگشایی مجدد کتابخانه‌ها، کتاب‌ها را تحویل بدهند.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.