منو


اخبار


1398/11/2 چهارشنبه با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها؛  پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فارسان و شهر پردنجان برگزار شد پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فارسان و شهر پردنجان با هدف برنامه ریزیِ اجرای فعالیتهای فرهنگی در ایام ا..  دهه فجر با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فارسان به ریاست ایرج محسنی، معاون فرماندار؛ پریسا مالکی، بخشدارمرکزی؛ احمدفرهادی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ شاپور مالکی، شهردار فارسان؛ داریوش رحیمی، شهردار پردنجان؛ رقیه جهانبازی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فارسان و دیگر اعضا انجمن  در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه معاون فرماندار فارسان به شهادت سردار دلها اشاره کرد و گفت: امیدواریم که عشق به وطن، مجاهدت و رشادتهای سردار دلها، به فرزندان این مرز و بوم انتقال داده شود و در این راستا تلاش مجاهدین عرصه علم و فرهنگ  در کتابخانه ها، جهت اعتلا و شناساندن روحیه ایثارگری در بین اقشار مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در ادامه معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید جاج قاسم سلیمانی و ابراز همدردی با خانواده های جانباختگان حادثه سقوط هواپیما، به ارائه گزارشی از اقدامات عمرانی و تجهیزاتی صورت گرفته درکتابخانه های شهرستان فارسان و تشریح طرح «اهدا کتاب، اهدای آگاهی» پرداخت.

 فرهادی ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و روستاهای واجد شرایط را از اولویتهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش جهت ایجاد کتابخانه عمومی در شهر پردنجان در راستای تحقق این مهم صورت می گیرد.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فارسان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان، اجرای نشست نمایش نامه خوانی شهرستانی، مسابقه «گل گشتی در کتابخانه» و خرید 50 میلیون ریال کتاب کودک و نوجوان را از مهم ترین فعالیتهای اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در سه ماهه سوم سال 1398بیان کرد. 

گفتنی است برگزاری نشست تخصصی نویسندگان شهرستانی در حوزه دفاع مقدس با همکاری سپاه پاسداران، اداره آموزش و پرورش، شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اجرای طرح«اهدا کتاب، اهدای آگاهی» با همکاری شهرداریها و سایر اعضا انجمن از جمله مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.