منو


اخبار
1398/7/29 دوشنبه با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ دیدار فرماندار شهرستان خانمیرزا با مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری فرماندار شهرستان تازه تأسیس خانمیرزا با هدف برنامه ریزی در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی در این شهرستان، با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، یوسف مرادی شاه قریه، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تازه تأسیس خانمیرزا روز یکشنبه ۲۸ مهر ماه با هدف برنامه ریزی و هماهنگی جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این شهرستان با فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار فرماندار شهرستان خانمیرزا بر اهداف و سیاست های خود در حوزه توسعه سرانه مطالعه در این شهرستان  اشاره کرد و گفت: باید زمینه توسعه کتابخانه ها را بر اساس علم روز فراهم کنیم و در تأمین امکانات و فضاهای کتابخانه ای، گذشت زمان و توسعه فناوری را در نظر بگیریم.

مرادی شاه قریه افزود: فرهنگ و هنر در همه جوامع جایگاه والای خودش را دارد و نماد فرهنگ و هنر کتابخانه ها هستند.

وی ادامه داد: کتابخانه نیازهای روحی و روانی افراد را تأمین می کند و آموزش حرفه ای که منجر به تحول می شود از مسیر کتابخانه ها می گذرد؛ انسان با کمک کتاب بسیاری از مطالب را به تنهایی فرا می گیرد و زمانی که نسبت به دانستن مطلبی احساس نیاز می کند و با تحقیق و بررسی در کتاب ها به آن مطلب دست می یابد، این نوعی خودآموزی است که به ندرت آموخته های آن دچار فراموشی می گردد و در حقیقت کتاب به مثابه استادی است که به انسان می آموزد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خانمیرزا اظهار داشت: کتابخانه ها باید پایه و ریشه تمام فعالیت های فرهنگی شوند و با انجام فعالیت های متنوع فرهنگی زمینه انس و الفت مردم با کتابخانه ها را  فراهم کنند.


وی به شهرها و روستاهای فاقد کتابخانه در این شهرستان تازه تأسیس اشاره کرد و افزود: نثر شیوا و روان کتاب ها، کتابخوان را عاشق کتابخانه می کند و در نتیجه ارتقای سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را در چنین جوامعی شاهد خواهیم بود. توسعه فضاهای فیزیکی و فراهم کردن زمینه مناسب جهت توسعه فعالیت های کتابخانه ای از اولویت برنامه های پیش رو در شهرستان خانمیرزا خواهد بود.


در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن اشاره به ظرفیت های بسیار خوب شهرستان خانمیرزا، به اهمیت تشکیل منظم جلسات انجمن و تأثیر آن در پیشبرد امور اشاره کرد و افزود: ما باید به عنوان خدمتگزاران جامعه در هر مسئولیتی که انجام وظیفه می کنیم اثری ماندگار بر جای گذاریم و با دلسوزی و به کارگیری تمام توان، زمینه بهره گیری مردم از خدمات شایسته را فراهم آوریم. 


خلیل مقدم بر لزوم پیش بینی ایجاد کتابخانه مرکزی در نقشه جامع شهرستان تأکید کرد و افزود: ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و روستاهای واجد شرایط از اولویت های نهاد کتابخانه ها است و ان شا الله با همت شما و استفاده از ظرفیت خیرین شاهد رشد و توسعه سرانه کتابخوانی در این شهرستان باشیم.


 گفتنی است، شهرستان خانمیرزا دهمین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است که در اسفند ماه سال گذشته با موافقت هیأت وزیران، از اجماع بخش های خانمیرزا و ارمند به مرکزیت شهر آلونی تشکیل شده‌ است.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.