منو


اخبار1398/7/23 سه‌شنبه به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد؛  مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید در شهرکرد برگزار شد مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید با حضور روشندلان استان در محل کانون شهید بهشتی شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال وبختیاری، مراسم گرامیداشت روز عصای سفید به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد و با همکاری اداره آموزش وپرورش استثنایی استان و کتابخانه نابینایان رودکی و با حضور فرزاد رحیمی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان؛ خداکرم حیدری، رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد؛ غلامرضا روحی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان؛ جواد بهمینه، کارشناس مسئول حراست اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ جمعی از خیرین، کتابداران،کارشناسان و جمع خانوادگی اعضای نابینا و کم بینای کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
 

 
در این مراسم مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد به لزوم ارائه خدمات شایسته به روشندلان اشاره کرد و اظهار داشت: فراهم کردن زمینه مساعد جهت بهره مندی یکسان همه اقشار از خدمات کتابخانه ای از اولویتهایی کتابخانه های عمومی است.
 

 
وی افزود: کتابخانه نابینایان رودکی، یک قطب فرهنگی برای خدمات رسانی به روشندلان استان است و ان شا ا.. در آینده نزدیک بخش ناشنوایان نیز به خدمات این کتابخانه افزوده خواهد شد.

قاسمی، ادامه داد: در تلاش هستیم با همکاری خیرین، اداره بهزیستی، اداره آموزش و پرورش، شورای اسلامی شهر و شهرداری شهرکرد ساختمان این کتابخانه را در سطح استاندارد مورد نیاز نابینایان و کم بینایان بازسازی کنیم.

در ادامه خداکرم حیدری، رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان نیز ضمن گرامیداشت روز عصای سفید گفت: این روز در واقع برای همه ما یادآور توجه بیش از پیش به نیازهای معلولان جامعه و مطالباتی است که باید توسط مسئولین شنیده و مرتفع گردد تا برای این عزیزان شرایط زندگی مطلوب و باکیفیتی فراهم شود.


 

 
گفتنی است تقدیر از اعضا فعال و کارکنان کتابخانه نابینایان رودکی، اهدا جوایز به کودکان خلاق نابینا و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی توسط روشندلان از جمله برنامه هایی بود که در این مراسم انجام شد.
 


 

 « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.