منو


اخبار

1398/7/15 دوشنبه در آستانه روز جهانی کودک؛ کتابخانه بابک اسدی در روستای آلیکوه بازگشایی شد آئین بازگشایی کتابخانه بابک اسدی روستای آلیکوه با حضور مردم و مسئولین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتبخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، آئین بازگشایی کتابخانه بابک اسدی روستای آلیکوه با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری؛ محمود کیانی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردل ؛ حجت الاسلام و المسلمین مهرداد بهرامی، امام جمعه شهرستان؛ احمد فرهادی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ قاسم همتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل؛ رسول صفیان، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ مصطفی انصاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ حسین امانی، رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی اردل؛ فرزاد کریمی، دهیار روستای آلیکوه؛ اعضاء شورای اسلامی روستا و جمعی از معتمدین، خانواده معظم شهدا و دوستاران کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ضمن بیان اهمیت توجه به مناطق روستایی در بهره مندی از امکانات کتابخانه ای و نگاه عدالت محور به تمامی نقاط استان اظهار داشت: تمامی تلاش ما این است که زمینه دسترسی به امکانات مناسب و به روز کتابخانه ای را برای همه مردم تسهیل و مسیر موفقیت فرزندان شایسته این مرز و بوم را هموار کنیم.

خلیل مقدم به سیاستهای کلان اداره کل کتابخانه های عمومی استان اشاره کرد و افزود: ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و روستاهای واجد شرایط از اولویتهای این اداره کل است و ان شا ا.. با حمایت خیرین و پیگیری مسئولین شاهد افزایش سرانه های کتابخانه ای در سطح استان باشیم.

وی به ضرورت تعمیر کتابخانه بابک اسدی روستای آلیکوه پرداخت و اذعان داشت: این کتابخانه نیازمند تعمیر و شاداب سازی بود و با عنایت به مشکلات متعدد این کتابخانه، در اولویت پروژه های تعمیر و شاداب سازی کتابخانه های عمومی استان قرار گرفت و خوشبختانه امروز شاهد بازگشایی آن هستیم.

در ادامه محمود کیانی، فرماندار شهرستان اردل ضمن تقدیر و ابراز خرسندی از اقدامات عمرانی بسیار خوب صورت گرفته در این کتابخانه گفت: امکانات و منابع تزریق شده به این کتابخانه بسیار ارزشمند و تغییرات بسیار خوب عمرانی در این کتابخانه صورت گرفته است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردل افزود: با فراهم شدن زیرساختهای مناسب و امکانات به روز کتابخانه ای توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان، انتظار می رود استقبال همه مردم  از این کتابخانه به عنوان یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی روستا بیش از پیش  باشد.

در ادامه مصطفی انصاری، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان اردل نیز به ارائه گزارش اقدامات عمرانی صورت گرفته در این کتابخانه پرداخت و رنگ آمیزی، تغییر سیستم روشنایی، سرامیک کاری کف ساختمان، ایزوگام، جدا سازی بخش های مختلف کتابخانه و  تجهیز بخش کودک و نوجوان  را از جمله اقدامات صورت گرفته در این کتابخانه عنوان کرد.

گفتنی است کتابخانه بابک اسدی آلیکوه در زمینی به مساحت 540 متر مربع و زیربنای ۱۴۰ متر مربع در سال90 به صورت حق انتفاع از سوی دهیاری  روستا به اداره کل کتابخانه های عمومی واگذار شد و با 5100 نسخه کتاب در بخشهای مختلف به  ارائه خدمت به ساکنین روستای آلیکوه  می پردازد؛ این کتابخانه پس از تعطیلی سه ماهه همزمان با روز جهانی کودک بازگشایی شد.
 « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.