منو


اخبار1398/7/13 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛  بخش ناشنوایان در برخی از کتابخانه های عمومی استان ایجاد خواهد شد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  از ایجاد بخش ناشنوایان در برخی از کتابخانه های عمومی استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، جلسه هماهنگی و رایزنی جهت ایجاد بخش ناشنوایان در کتابخانه ها به ریاست فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با حضور نمایندگانی از آموزش و پرورش استثنایی، بهزیستی، کانون ناشنوایان استان و کارشناسان ستاد برگزار شد.

در این نشست خلیل مقدم به لزوم ارائه خدمات کتابخانه ای به همه اقشار اشاره کرد و افزود: همه اقشار جامعه باید از امکانات کتابخانه ای بهرمند گردند و تلاش ما این است که با فراهم آوردن زیرساختهای مناسب از جمله تهیه کتابهای ویدیویی به زبان اشاره، حمایت از نویسندگان ناشنوا، برگزاری برنامه های فرهنگی کتاب محور به زبان اشاره و دیگر زیرساختهای مناسب زمینه حضور بیش از پیش این قشر را در کتابخانه های عمومی فراهم کنیم.

وی بیان داشت: در سه باب از کتابخانه های عمومی شهرستانهای شهرکرد، بروجن و لردگان این طرح به عنوان پایلوت اجرا خواهد شد و قطعا موفقیت این طرح همکاری و همراهی سایر داستگاهها به ویژه استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بهزیستی و آموزش و پرورش استثنایی استان را می طلبد. 

گفتنی است در این جلسه از نماینده کانون ناشنوایان استان با اهدا یک جلد کتاب و شاخه گل تجلیل شد.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.