منو


اخبار
1398/7/13 شنبه در راستای افزایش سطح بهره وری؛ جلسه بررسی عملکرد کتابخانه های درجه 5 استان برگزار شد جلسه بررسی عملکرد کتابخانه های درجه 5 استان در راستای افزایش سطح بهره وری و تبادل تجربیات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، جلسه بررسی عملکرد کتابخانه های درجه 5 استان به ریاست فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با حضور احمد فرهادی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ رسول صفیان، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاری ها، کارشناسان این حوزه و مسئولین کتابخانه های درجه 5 استان برگزار شد.

در این جلسه فرهاد خلیل مقدم ضمن تشکر از تلاش کلیه همکاران کتابخانه های عمومی استان، تعمیر و تجهیز کتابخانه ها و توسعه فرهنگ کتابخوانی را از مأموریتهای اصلی نهاد عنوان کرد و افزود: به لطف خدا  زمینه توسعه و تجهیز کتابخانه ها فراهم شده است و این مهم به صورت جدی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان پیگیری شده و به خوبی در حال پیش رفت است و پرداختن به رسالت توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز وظیفه مهم کتابداران است که در این راه باید تلاشی همه جانبه داشته و با عمل به سیاستهای نهاد مبنی بر تبدیل کتابخانه ها به یک قطب و مرکز فرهنگی، زمینه حضور همه اقشار در کتابخانه ها و انس آنها با کتاب را فراهم کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هدف از برگزاری این جلسات را تبادل تجربیات و افزایش بهره وری عنوان کرد و اذعان داشت: بهره وری در راستای افزایش سطح شاخص ها است و تغییر شاخص ها باید بر اساس منطق و دلیل باشد.

وی به عملکرد کتابخانه های درجه 5  استان اشاره کرد و افزود: بسیاری از کتابخانه ها به ویژه کتابخانه های روستایی استان با تلاش خود توانستند عملکرد مطلوبی در سطح کتابخانه های کشور داشته باشند و انتظار می رود این شیوه عملکرد در سایر کتابخانه ها نیز با همین قوت پیش رود.

در ادامه جلسه عملکرد کتابخانه ها در حوزه امور کتابخانه ها، منابع، فرهنگی و خیرین مورد بررسی و ارزیابی کارشناسی قرار گرفت و جهت رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت بحث و تبادل نظر شد.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.