منو


اخبار1398/6/17 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری؛ فعالیت و انتظارات کتابخانه ها باید متناسب باشد مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان بر لزوم فعالیت منطقی و هدفمند کتابخانه ها تأکید کرد و اظهار داشت: فعالیت و انتظارات کتابخانه ها باید متناسب باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، سومین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان روز یکشنبه 17 شهریور ماه به ریاست فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانهای 9 گانه استان و کارشناسان ستاد با محوریت آسیب شناسی فعالیتهای فرهنگی و کتابخانه ای و لزوم ارتقا و اصلاح شاخصها  در محل این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  به واقعه تاسوعا و عاشورای حسینی و فلسفه  قیام امام حسین(ع) پرداخت و ضمن تأکید بر ضرورت عمل به فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر افزود: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فلسفه های قیام عاشورا است و این فریضه ای است که در قرآن نیز به عنوان اولین وظیفه انبیا ذکر شده و از دیدگاه اسلام، هیچ عملى نمى تواند با این  فریضه برابرى کند پس شایسته است که شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها بیش از پیش فعال گردد.

فرهاد خلیل مقدم به تشکیل کمیته ارزیابی عملکرد مدیریت در اداره کل کتابخانه های عمومی استان بر اساس بخشنامه ارسالی نهاد اشاره کرد و افزود: باید در جهت تحقق اهداف نهاد تلاش کنیم و بین فعالیتهای کتابخانه ای و انتظارات باید روالی منطقی وجود داشته باشد و مطالبه گری، تزریق تجهیزات و رفع مشکلات باید خروجی آن پویایی کتابخانه و ارتقا ضریب شاخص ها باشد.

وی افزود: باید تلاش کنیم وضعیت مطلوب کتابخانه ها را حفظ کنیم و معدود کتابخانه هایی که عملکرد مطلوبی ندارند را نیز ارتقا دهیم، کتابداران ما کتابداران توانمندی هستند فقط باید به خود باوری برسند.

در ادامه جلسه وضعیت ضریب پیشرفت هر یک از کتابخانه های استان طی سه سال گذشته  از نظر شاخصهای عضو، امانت، منابع و فعالیت فرهنگی بررسی و آسیب شناسی شد.

     « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.