منو


اخبار


1398/6/13 چهارشنبه با حضور نویسنده اثر؛ برگزاری نشست نقد و بررسی کتاب در کتابخانه پژمان بختیاری دشتک نشست نقد کتاب « پژمان بختیاری محقق، مترجم و شاعر بزرگ معاصر » نوشته رضا بهرامی دشتکی با حضور نویسنده اثر در کتابخانه پژمان بختیاری شهر دشتک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان چهارمحال و بختیاری، جلسه نقد کتاب «پژمان بختیاری محقق، مترجم و شاعر بزرگ معاصر» نوشته رضا بهرامی دشتکی با حضور نویسنده اثر؛ وحید خلیلی، منتقد؛  قاسم همتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل؛  اعضای شورای اسلامی شهر دشتک؛ مصطفی انصاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردل؛  شاعران و نویسندگان و پژوهشگران برجسته استانی  از جمله دکتر آرمان راکیان،  فیض الله طاهری، مهرزاد کاظمی و دیگر علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

در این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل در خصوص برگزاری این مراسم نقد گفت: نقد سازنده یک کتاب چه پیش از انتشار و چه پس از انتشار موجب تعالی متن شده و محاسن زیادی برای نویسنده و علاقه‌مندان برای ورود به حوزه نویسندگی دارد، وجود کتاب «پژمان بختیاری» درعرصه ادبیات ارزشمند بوده و مزیت های فراوانی نسبت به آثار مشابه دارد .

 در ادامه جلسه وحید خلیلی منتقد این کتاب، ضمن اشاره به تعریف نقد و ضرورت آن اظهار داشت: جایگاه این کتاب روشمند درباره این ادیب فرهیخته در میان منابع ادبی بسیار خالی بود و این کتاب به نوعی دانشنامه ای پیرامون پژمان بختیاری است که نیاز به معرفی بیشتری حتی در سطح کشور دارد.

 وی همچنین ضمن گریزی به دیدگاه ادیبان و صاحبنظران بزرگ پیرامون شخصیت پژمان بختیاری که در کتاب آورده شده، نکاتی را پیرامون مباحث نگارشی کتاب بیان کرد.

  فیض الله طاهری یکی دیگر از ادیبان حاضران در نشست ضمن برشمردن نقاط قوت این کتاب گفت: این اثر  یکی از آثار ادبی، فرهنگی استان به شمار می آید که در معرفی شخصیت و اشعار پژمان بختیاری تاثیر زیادی داشته است.

در ادامه جلسه رضا بهرامی دشتکی، نویسنده کتاب، به ارائه دلایل نگارش این کتاب اشاره کرد و وجود نسخه های متفاوتی از اشعار پژمان بختیاری و پراکندگی اشعار شاعر در مجلات و کتابهای متعدد دیگر را بخشی از دشواریهای تألیف این اثر عنوان کرد و با تقدیر از نقد و نظرهایی که در جلسه مطرح شد به پاسخگویی آنها پرداخت.

گفتنی است در پایان جلسه با ارائه  لوح تقدیر و تندیس، از نویسنده کتاب و مسئولین برگزاری این نشست تقدیر شد.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.