منو


اخبار
1398/5/22 سه‌شنبه با تقدیر از 72 برگزیده؛  اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرکرد برگزار شد اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرکرد با معرفی 72 برگزیده  این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان شهرکرد با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ فرزاد رحیمی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ؛ جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ حجت ا.. شیروانی، رئیس حوزه هنری؛ منجزی، مشاور فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی؛ ابراهیم بختیاری فر، معاون فرماندار شهرستان شهرکرد؛ مجید جلالی، رئیس سازمان رفاهی، تفریحی شهرداری شهرکرد؛ حبیب ا.. امیرخانی، بخشدار بخش مرکزی شهرکرد؛ مریم قاسمی،رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد؛ شهلا آقابابایی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان سامان، جمعی دیگر از مسئولین، اصحاب رسانه، کتابداران، جمع خانوادگی برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این شهرستان در محل سالن غدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

در این مراسم فرهاد خلیل مقدم، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ضمن اشاره به روند برگزاری این جشنواره طی سالهای گذشته از تعامل و همکاری کلیه تلاشگران برگزاری شایسته این جشنواره به ویژه کتابداران، مسئولین کتابخانه ها، روسای ادارات، مسئولین دستگاههای اجرایی و فرهنگی استان، خبرنگاران، اصحاب رسانه به ویژه همکاری و اطلاع رسانی گسترده صدا و سیمای مرکز استان تقدیر کرد و افزود: قطعا استقبال و حضور حدود 40 هزار نفری مردم استان ناشی از عشق و ارادت مردم استان به ائمه اطهارعلیهم السلام به ویژه حضرت رضا(ع) و نتیجه همدلی و همکاری  کلیه دست اندکاران در این جشنواره بوده است.

وی به روند معقول و منطقی افزایش میزان مشارکت در این جشنواره پرداخت و اظهار داشت: پس از برگزاری موفق این جشنواره در سه سال گذشته و با فراهم شدن زیرساختها امسال در چهارمین سال برگزاری این جشنواره شاهد حضور 39365 هزار نفری مردم استان در این جشنواره هستیم.

دبیر استانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برگزاری و استقبال 27 هزار نفر از مردم استان در بخش آنلاین از نقاط قوت این جشنواره و نمادی از  چگونگی استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ارتقا سطح فرهنگی و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و نشان می دهد که می توان تهدید فضای مجازی را به فرصتی ارزشمند برای ارتقا فرهنگ ارزشی کتاب و کتابخوانی و معرفی سیره پاک ائمه معصومین (ع) استفاده کرد.

در این مراسم مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان شهرکرد نیز در خصوص برگزاری این جشنواره و استقبال از آن گفت:  توجه به گروههای سنی مختلف و فراهم کردن امکان مشارکت در این جشنواره به شیوه های مختلف موجبات حضور و استقبال همه اقشار در این جشنواره را فراهم کرده است.

قاسمی به شرکت 11 هزار و هشتصد نفری مردم شهرستان شهرکرد در این جشنواره و رشد 25 درصدی میزان مشارکت نسبت به سال گذشته پرداخت و افزود: حال و هوای کتابخانه ها در زمان برگزاری این جشنواره دیدنی و تلاش کتابداران ستودنی است و این حال و هوا و این استقبال قطعا از کرامات و برکات حضرت رضا(ع) است.

گفتنی است در این جشنواره از 72 برگزیده این جشنواره تجلیل شد که18 نفر از آنان را برگزیدگان دستگاههای اجرایی استان تشکیل می دادند.

54 برگزیده این جشنواره در شهرستان شهرکرد به شرح اسامی ذیل می باشد:

محمد امینیان، فاطمه شفیعی، امیرحسین نادری، مبینا احمدی و رضا یزدانی در بخش نقاشی کودک و یاسمن شمس و نیما داودیان در بخش نقاشی نوجوان.

مجتبی پورکاوه، زهرا رحیمی و جواد کارگران در بخش پویش بزرگسال و امیرحسین کریمی، ساینا نوروزی، محمد اصغری، رزیتا امینی خوئی، سهیل مرتضایی، پرنیان معتمدی، فاطمه زهرا حیدری، فاطمه باقری، رقیه رضاپوریان در بخش پویش کودک و نوجوان.

بهروز رحیم پور، رضا فرهادی، ریحانه داودی، سمانه شاهقلیان، محمد اسماعیل زاده، محمد مهدی صابری منش، امیرحسین شرافتی، زهرا نادری، زهرا ملک پور، امین خلیل طهماسبی، نرگس اسدی، نگار رضوی،نرگس علی اکبری،
 مهسا ابراهیمی، سمیه ضیایی و نیکو شمس در بخش چهارگزینه ای نوجوان؛ محبوبه احمدی، پروین ارادت، ندا شعله، سحرزمانی نژاد، زهره احمدزاده، پروانه باغبانیان، جلال مومنی، فهیمه خدادوستان، مهشید حیدری، ابراهیم متین، الهام براتی، گوهر گنجی، فرزاد غلامی، بیتول محمدی، سید مجید موسویان در بخش چهارگزینه ای بزرگسالان.

سارا قائدی، محمدکریم محمدحسینی در بخش خانوادگی.

ابراهیم حسین زاده، احمدرضا حسین زاده و مهدی موسوی نیز در بخش معرفی متنی برگزیده این شهرستان شدند.

علیرضا قاسمی چالشتری، محمد امین آل مومن، زیبا کریمی شمس آبادی، یوسف خسروی بابادی، سکینه مرادی، شجاع رئیسی، احمد مختاری، سپیده خدادادی، سپیده فتحی، حاجتمراد صمیمی، سحر ناظمی بابادی، فاطمه خالدی، محمد مهدی قائدی، شکوفه بنی طالبی دهکردی، غلامرضا بنی شریف دهکردی، فرشاد آذریان، اکرم کریم زاده سورشجانی، صدیقه منصوری 18 برگزیده منتخب دستگاههای اجرایی استان بودند.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.