منو


..مهم ترین اخبار..
استاندار چهارمحال و بختیاری با ارسال پیامی مطرح کرد؛ کتاب و کتابخوانی زیربنای توسعه جوامع بشری است استاندار چهارمحال و بختیاری ضمن تبریک هفته کتاب گفت: کتاب و کتابخوانی زیربنا و اصل اساسی توسعه و پیشرفت جوامع بشری و کشورها محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری طی پیامی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، سالروز بزرگداشت علامه سیدمحمد حسین طباطبایی(ره) و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم


 تاریخ پیدایش تمدن‌ها با کتاب همراه بوده ‌و همه فرهنگ‌ها با کتاب آغاز و با کتاب رشد کرده اند. کتاب از آنجایی اهمیت و منزلت پیدا کرد که خداوند متعال در سرآغاز پیدایش و رسالت پیامبران خود، کتاب‌های آسمانی را به آن ها هدیه داد تا در جوار این کتب مقدس آموزه های دینی را به انسان ها بیاموزند.

واقعیت این‌ است که جوامعی که با کتاب انس و الفت داشته و به تعبیری راه توسعه و تعالی خود را از مسیر کتاب و کتابخوانی جستجو کرده‌اند، همواره در مسیر موفقیت بوده اند؛ از همین رو ضرروی است تا در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیش از پیش تلاش کنیم و در راستای افزایش سرانه مطالعه گام های موثرتری برداریم.

این هفته فرصتی است برای یادآوری این مهم که توسعه و پیشرفت ایران اسلامی از میان خطوط کتاب‌ها، با درایت و اندیشه‌ورزی شتاب خواهد گرفت.

اینجانب به سهم‌ خود فرارسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به مردم فرهیخته استان چهارمحال و بختیاری تبریک می گویم و دست جامعه کتابداران را به عنوان حافظان فرهنگی این مرز و بوم به گرمی می فشارم.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.