منو


..مهم ترین اخبار..


با محوریت برنامه ریزی هفته کتاب؛ چهارمین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری برگزار شد چهارمین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با هدف برنامه ریزی جهت برگزاری شایسته هفته کتاب برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، چهارمین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان روز یکشنبه 12 آبان ماه به ریاست فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با حضور پرسنل ستاد و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانهای استان با هدف برنامه ریزی جهت انجام اقدامات هماهنگ و شایسته جهت بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تأکید به حضور پرشور همکاران در راهپیمایی 13 آبان و لزوم بزرگداشت این مناسبت در کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: باید همه نسبت به گرامیداشت این مناسبت متعهد باشند و کتابخانه ها نیز با فضاسازی مناسب، اجرای برنامه های کتاب محور ویژه دانش آموزان در کتابخانه ها و حضور کتابداران در مدارس و معرفی خدمات و سایر برنامه های خلاقانه، نسبت به ارتقا سطح  آگاهی، شناخت و بصیرت افراد از این رویداد تاریخی همت کنند.

فرهاد خلیل مقدم به اهمیت هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و اذعان داشت: همکاران ما باید با شور و نشاط فرهنگی و اجرای برنامه های متنوع و هماهنگ با بخشنامه ارسالی نهاد این مناسبت را هر چه با شکوه تر برگزار نمایند.
وی همزمانی روز 24 آبان با روز جمعه را فرصتی ارزشمند جهت اطلاع رسانی این مناسبت عنوان کرد و افزود: روسای محترم ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان شایسته است از طریق ارتباط با ائمه جمعه و جماعات از این ظرفیت جهت بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی استفاده نمایند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: جهت بهتر برگزار شدن هفته کتاب، ظرفیت بسیار خوبی در انجمن کتابخانه ها  وجود دارد که روسای ادارات کتابخانه های شهرستان باید با برنامه ریزی صحیح و تعامل با ادارات از این فرصت ارزشمند بهره برداری نمایند.

خلیل مقدم در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم خدمات رسانی توسط کتابخانه های معین به مناطق عشایری در قالب سفیران کتاب با همکاری سازمان بسیج عشایری استان تأکید کرد و اظهار داشت: باید بستر سازی مناسب جهت ارتقا سطح مطالعه مفید در مناطق عشایری بیش از پیش فراهم گردد.

در ادامه روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها به ارائه برنامه های پیش بینی شده هفته کتاب در شهرستان متبوع خود پرداختند و کارشناسان استان نیز ضمن تشریح بخشنامه های هفته کتاب و ارائه پیشنهادات جهت بهتر برگزار شدن این مناسبت ملی، به سوالات مطروحه پاسخ گفتند.
« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.