منو


اخبار
692

692

692

692

692

692

692

692
1397/12/13 دوشنبه در راستای اجرای مصوبه 692 شورای فرهنگ عمومی کشور؛  دومین جلسه کارگروه استانی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد در راستای اجرای مصوبه 692 شورای فرهنگ عمومی کشور دومین جلسه کارگروه استانی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با هدف بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی استان در حوزه گسترش فرهنگ کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، دومین جلسه کارگروه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استان روزیکشنبه 12 اسفند ماه به ریاست جعفر مردانی، معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضورفرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حجت ا.. شیروانی، رئیس حوزه هنری؛ فرزاد رحیمی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز؛شهرام مقدس، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ مسعود ملکی، فرماندار شهرستان بروجن و نمایندگان دستگاههای اجرایی استان در محل سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

 در این جلسه معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: کشورهای موفق کشورهایی هستند که  در زمینه دستیابی به علم و دانش تلاش کرده اند و به کتاب و کتابخوانی بها می دهند.

مردانی بر لزوم فرهنگ سازی برای کتابخوانی توسط تمامی دستگاههای اجرایی استان تأکید کرد و اظهار داشت: باید قدمهای مثبت و تعامل بین بخشی برای دستیابی به این هدف صورت گیرد و خروجی نهایی آن باید به  انس با کتاب منجر شود.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد دستگاههای اداری و اجرایی استان در خصوص اجرای ماده 692 شورای فرهنگ عمومی، به بیان اهداف، وظایف، سیاستها و اولویتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور پرداخت و از حاضرین در جلسه دعوت کرد جهت آشنایی نزدیک با خدمات کتابخانه های عمومی، روز 18 اسفند در طرح کتابخانه گردی مشارکت کنند.

در ادامه شهرام مقدس، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار نیز به اهمیت ایجاد احساس نیاز به کتابخوانی در مردم اشاره و افزود: برای ایجاد این احساس، نیازمند جریان سازی هستیم و ایجاد تقاضا موتور محرک تمام سیستمها است و کتابخوانی هم نیازمند موتور محرک است.

وی افزود: تغییرات سریع و نو به نو دنیای فعلی که ناشی از تنوع طلبی انسانهاست باعث بوجود آمدن رقبای بسیاری برای کتاب شده است و اگر ما برای آینده کتابخوانی برنامه ریزی  نکنیم  آینده توسط رقبای کتاب برنامه ریزی خواهد شد و اگر ساختار جدیدی برای کتابخوانی در نظر نگیریم چیزهای جدید جایگزین آن می شود زیرا تغییرات سریع دنیای امروز منتظر هیچ چیز نخواهد ماند. 

در این جلسه  رئیس حوزه هنری استان ضمن معرفی کتاب ، به بیان طرح دوسالانه کتاب با هدفهای گسترش فرهنگ کتابخوانی، تشویق نخبگان به تولید کتاب و بالا بردن سطح کمی و کیفی چاپ کتاب پرداخت.

گفتنی است ارتقا سطح کیفی برنامه های کتاب محور دستگاههای اجرایی استان و ارسال منظم گزارشان به دبیرخانه ترویج فرهنگ کتابخوانی از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

 در پایان از حجت ا.. شیروانی، رئیس حوزه هنری استان به دلیل ارائه کتاب و زال احمدی، یکی از پیشکسوتان و فعالان عرصه کتابخوانی تجلیل شد.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.