منو


اخبار
انجمن
1397/10/17 دوشنبه با محوریت راه اندازی کتابخانه در روستاها؛ پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستا ن لردگان برگزار شد پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستا ن لردگان  با محوریت راه اندازی کتابخانه در روستاهای بالای 2000 نفر جمعیت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لردگان به ریاست داود مرادی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار؛ سید حامد حسینی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لردگان؛ دهیاران و اعضای انجمن با محوریت راه اندازی کتابخانه در روستاهای بالای 2000 نفر جمعیت شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
در این جلسه معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ضمن بیان مطالبی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی در قرآن و احادیث، به پائین بودن سرانه فضای فیزیکی شهرستان اشاره و خواستار اهتمام بیش از پیش بخشداران و دهیاران جهت ایجاد کتابخانه به ویژه در روستاهای پرجمعیت این شهرستان شد.
در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لردگان نیز پس از ارائه گزارشی از وضعیت اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل انجمن، به تشریح شرایط راه اندازی کتابخانه عمومی در مناطق روستایی پرداخت. 
در ادامه دیگر اعضای انجمن به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص دستورجلسات انجمن پرداخت و نهایتا بندهایی جهت اجرا مصوب شد.
گفتنی است معرفی و پیشنهاد مکان هایی مناسب در روستا ها توسط دهیاران جهت راه اندازی کتابخانه عمومی، برگزاری مسابقات فرهنگی در سطح شهرستان توسط اداره کتابخانه های عمومی با همکاری اداره آموزش و پرورش و شهرداری و نصب المان های کتاب و کتابخوانی و تابلوی راهنمای شهری از اهم مصوبات این جلسه انجمن بود.

 « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.