منو


اخبار
نهاد
1397/10/15 شنبه با هدف ایجاد و تقویت فرهنگ آماری؛ مجموعه کارگاه‌ «استقرار نظام جامع آماری نهاد» آغاز به کار کرد در پی تدوین نظام جامع آماری نهاد و به منظور ایجاد و تقویت فرهنگ آماری، مجموعه کارگاه‌ «استقرار نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» با حضور مسئولان و مدیران کل استانی نهاد، آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مجموعه کارگاه‌ «استقرار نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» که در دو بخش مدیران کل استانی و مدیران ستادی، پیش‌بینی شده بود، از روز شنبه ۱۵دی ماه با حضور امین متولیان، معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات و حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان ها و همچنین مدیران کل استانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، آغاز به کار کرد.

در این کارگاه‌ که با هدف آشنایی با انواع داده‌های آماری و نمودارهای آماری توصیفی، روش‌های حل مسئله آماری، انواع گزارش‌های آماری، تعاریف و مفاهیم در تولید آمارهای رسمی، استفاده از آمارهای رسمی در تحلیل مسائل مختلف، اشتباهات معمول در بکارگیری آمار، روش‌های ارتقای سواد آماری، نقش آمار در برنامه‌ریزی، نقش آمار در مدیریت و تصمیم‌گیری و ... برپا می‌شود،   پژوهشگران و استادان پژوهشکده آمار ایران، به تدریس می‌پردازند. 

بر این اساس مدیران کل استانی نهاد در کارگاه‌ سه روزه «استقرار نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» که تا ۱۸ دی ماه ادامه خواهد داشت، با مباحثی چون مبانی و روش‌های آماری، مبانی آمار رسمی، مدیریت مبتنی بر شواهد و آمار و همچنین روش‌های ارتقای سواد و فرهنگ آماری، آشنا می‌شوند.

لازم به ذکر است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از نیمه دوم سال ۹۵ پس از بررسی ویژه‌ای در وضعیت آماری خود، طی فراخوانی با دعوت از محققان و پژوهشگران فعال در حوزه آمار،  در زمینه تدوین نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گام برداشت که در نهایت این طرح با همکاری پژوهشکده آمار، در سه فاز تدوین و ارائه شد.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.