منو


اخبار
شورا اداری

شورا اداری
1398/1/20 سه‌شنبه با محوریت برگزاری شایسته نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ اولین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری تشکیل شد اولین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با محوریت برگزاری شایسته نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، اولین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان روز سه شنبه 20 فروردین ماه به ریاست فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانهای استان با محوریت برگزاری هرچه با شکوه تر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه  و میلاد با سعادت آقا امام حسین(ع) به حوادث سیل اخیر اشاره کرد و خواستار مساعدت همکاران در ایجاد زمینه مناسب جهت حمایت از حادثه دیدگان و تسکین آلام مردم حادثه دیده این مناطق شد.

خلیل مقدم به جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و افزود: باید جشنواره کتابخوانی رضوی را با هدف معرفی شخصیت والای امام رضا(ع) و سلاله پاک حضرت زهرا(س) با عزمی راسخ و باوری استوار پیش بریم و در این خصوص باید ستاد استان و روسای محترم ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها پیش قدم باشد.

وی به انتخاب ستاد برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان به عنوان یکی از ستادهای برتر کشور اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار می رود امسال شاهد درخشش بیش از پیش شهرستانها و کتابخانه های استان در این جشنواره باشیم. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری نشستهای نمایشنامه خوانی اشاره کرد و افزود: نمایشنامه خوانی از برنامه های خوب و خلاقانه نهاد جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی است و باید با قوت جهت اجرای این برنامه تلاش کنیم.

خلیل مقدم اذعان داشت: خیرین بازوهای توانمندی برای کتابخانه ها هستند و استفاده از ظرفیت فولاد، پتروشیمی و کارخانه های تولیدی استان می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد. 

وی بار دیگر بر ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه تأکید کرد و اظهار داشت: مطالبات وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی  و دغدغه دبیرکل محترم در این خصوص باید مرتفع گردد.

در ادامه روسای محترم ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در شهرستانهای تحت مدیریت خود در سال 97 پرداختند و بخشنامه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط کارشناس محترم فرهنگی تشریح  و بر رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت جشنواره سال گذشته تأکید شد و دیگر کارشناسان نیز به سوالات و ابهامات مطروحه توسط روسای محترم ادارات در حوزه کاری خود پاسخ گفتند. « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.