منو


اخبار
بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن

بروجن
1397/8/23 چهارشنبه معرفی کتابخانه(3)؛ کتابخانه شهید منتظری بروجن در یک نگاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری؛ کتابخانه عمومی شهید منتظری بروجن در سال 1351 بنا به نیاز فرهنگی شهروندان و جهت دسترسی به منابع مکتوب در فضایی حدود 1020 متر شروع به کار کرد.

این کتابخانه هم اکنون به عنوان کتابخانه مرکزی شهرستان، با  بیش از 34000 عنوان کتاب به مراجعین خدمت رسانی می کند.

این مرکز مهم فرهنگی با سازمان ها و ارگانهای مختلفی از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رابطین بهداشت درمانگاه مرحوم هادیپور، و بیش از 8 مدرسه ارتباط تنگاتنگی داشته که کتابخانه را در راه حصول به اهداف متعالی نهاد کتابخانه های عمومی  مدد می رسانند.

کتابخانه شهید منتظری با انجام برنامه های مختلف رونمایی  کتاب، نقد کتاب، نشست های کتاب‌خوان، کلاس های آموزشی، نمایشگاه های موضوعی کتاب و ... به مناسبت هفته کودک، هفته کتاب، دهه فجر، هفته سلامت و دیگر مناسبت های ملی و مذهبی جایگاه ویژه ای در بین عموم یافته است.

کتابخانه در جذب کمک های خیری نیز موفق بوده به طوریکه در سال گذشته بیش از 1500 کتاب از این طریق دریافت نموده است. البته دوست داران کتاب با اهدای کمک های نقدی و گلدانهای گل طبیعی نیز لطف خود را به کتابخانه نشان داده اند.

کتابخانه دارای سالن های مطالعه خواهران و برادران، بخش کودک، بخش مرجع، بخش نشریات، و  بخش دفاع مقدس است و بخش مرجع کتابخانه شامل  2000 نسخه کتاب بوده و منابع غنی موجود در این بخش مورد استناد بسیاری از پژوهشگران و علاقه مندان قرار می گیرد. 

بخش کودک این کتابخانه دارای مساحتی بالغ بر 35 متر مربع می باشد اما برخلاف زیربنای کم آن، برنامه ها و  فعالیت‌های متنوع فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان در آن برگزار می شود که می توان به برنامه هایی از قبیل نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای، نشستهای قصه گویی، نمایش عروسکی، نشستهای جمع خوانی کتاب، نشستهای شاهنامه خوانی و حافظ خوانی، مسابقات نقاشی و ... اشاره کرد.

تجهیز این بخش  با اسباب بازی های ارسالی نهاد کتابخانه های عمومی نیز مشوقی برای حضور هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان در کتابخانه شده است و با هدف استقبال مستمر اعضا کودک از این بخش هر ماهه تغییرات دکوراسیونی و شاداب سازی بخش کودک در دستور کار قرار  دارد و در ماههای اخیر رنگ آمیزی دیوارهای بخش کودک  در 4 رنگ متنوع و هم چنین نصب تابلو اعلانات شیشه ای در این بخش و استفاده از آویزهای سقفی، به زیبایی این بخش افزوده است.

گفتنی است در تابستان امسال کار رنگ آمیزی ساختمان کتابخانه و همچنین زیباسازی و تغییرات دکوراسیونی  بخش امانت نیز انجام گرفته است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبلاگ
کتابخانه montazeri@mihanblog.ir مراجعه کنند.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.