منو


اخبار1399/6/19 چهارشنبه با هدف ارتقا سطح مطالعه نوسوادان انجام شد؛ انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با اداره کل آموزش و پرورش استان اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری و اداره کل آموزش و پرورش استان به منظور افزایش سطح تعاملات در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل کتابخانه های عمومی استان به منظور بهره گیری از ظرفیت های مشترک و ترویج فرهنگ سوادآموزی و ارتقا سطح مطالعه نوسوادان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.


 در این نشست که روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه برگزار شد فرهاد خلیل مقدم، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ضمن اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان داشت: اعتقاد ما بر این است که باید بی سوادی در جامعه ریشه کن گردد و نوسوادان ما لذت کتابخوانی را تجربه کنند و باید دست در دست آموزش و پرورش جهت رسیدن به این هدف ارزشی قدم برداریم زیرا افزایش سطح سواد، ارتقا سطح فرهنگی و در نتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی را در بر خواهد داشت.


 وی ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش افزود: رسیدن به اهداف والای فرهنگی رسالت ماست و آن را نه بر اساس وظیفه کاری بلکه به عنوان یک تکلیف انجام می‌دهیم و قطعاً در این راه آماده هرگونه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش هستیم.


فرحناز قائد امینی، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه نگاه مثبت اداره کل کتابخانه های عمومی به ارتباط با آموزش و پرورش را پیش برنده امور دانست و افزود: معتقد هستیم کتابخوانی از اصولی است که نباید به فراموشی سپرده شود چرا که کتاب جایگاه والای خود را دارد و هیچگاه لذت مطالعه کتاب به صورت فیزیکی قابل مقایسه با مطالعه در فضای مجازی نیست.


وی اذعان داشت: اگر نتوانیم جامعه را با کتاب مأنوس کنیم در آینده آسیب خواهیم دید پس نباید زمانی برسد که در دل بحران به دنبال راه حل باشیم پس با کمک کتاب و تربیت نسلی کتابخوان موفقیت آینده را رقم خواهیم زد.


قائدامینی به اپلیکیشن شاد اشاره کرد و گفت: در جهت غنی کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی همراه کتابخانه های عمومی هستیم تا محتوا و برنامه های ترویجی کتاب و کتابخوانی نهاد کتابخانه ها را با استفاده از این اپلیکیشن هر چه بیشتر اطلاع رسانی کنیم.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.