منو


اخبار

1399/5/26 یکشنبه با هدف ارائه راهکار جهت جذب و تشویق افراد به کتاب و کتابخوانی در زمان شیوع ویروس کرونا؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردل برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردل با هدف ارائه راهکار جهت جذب و تشویق افراد به کتاب و کتابخوانی در زمان شیوع ویروس کرونا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردل در سال ۹۹، به ریاست حمید باقری مقدم، معاون فرماندار شهرستان اردل و با حضور حسین فرشید، بخشدار بخش مرکزی شهرستان؛ قاسم همتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سمیه اسماعیل زاده، سرپرست اداره کتابخانه های شهرستان اردل و دیگر اعضا انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.


حمید باقری مقدم، معاون فرماندار اردل، شرایط پیش آمده به دلیل بیماری کرونا را فرصت خوبی برای مطالعه اقشار مختلف مردم ذکر کرد و گفت: کتاب‌ این قابلیت را دارد که بتواند در این روزهای سخت، زمینه آرامش افراد را فراهم کند و می‌توان گفت مطالعه آموزنده‌ترین فعالیتی است که موجب می‌شود گذر زمان با بیشترین فایده طی شود.


وی در ادامه بیان کرد: تعطیلی کتابخانه های عمومی نباید موجب خلل در نقش و رسالت این مراکز مهم فرهنگی شود و می توان به جرأت گفت فعالیت کتابخانه های عمومی در فضای مجازی اقدام با ارزشی است که زمینه تداوم ارتباط کتابخانه ها با دوستداران کتاب را فراهم می کند.


در ادامه سمیه اسماعیل زاده، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردل نیز ضمن ارائه گزارشی از کتابخانه‌های عمومی شهرستان در حوزه های عمرانی و فعالیت های فرهنگی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا و با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا و ایجاد محدودیت در ارائه خدمات فیزیکی و حضوری به اعضا، کتابخانه های عمومی فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی خود را در بستر فضای مجازی آغاز کردند و در همین راستا، می توان از برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای مجازی، مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می دهیم» ویژه کودکان، پویش «هر کتابدار یک کتابخوان»، پویش ملی «هر خانه یک کتابخانه» و پویش ادبی «اقتراح ماسک» به عنوان بخشی از فعالیتهای کتابخانه ها در این ایام نام برد.


در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص روش های تشویق و جذب افراد به کتاب و کتابخوانی در زمان شیوع بیماری کرونا  مطرح کردند.


گفتنی است تولید محتوای آموزشی با محوریت آموزش مهارت های زندگی، آموزش کاردستی، قصه گویی و تصویر سازی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در صفحات مجازی کتابخانه های شهرستان، تشکیل محفل ادبی شهرستان به صورت مجازی و برگزاری مشاوره کتاب از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

 « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.