منو


اخبار

1399/4/7 شنبه با محوریت جلب مشارکت خیرین در جشنواره کتابخوانی رضوی؛ برگزاری نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد با محوریت لزوم جلب مشارکت خیرین در جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرکرد به ریاست ابراهیم بختیاری فر، معاون فرماندار و با حضور مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ بابک سعیدی، معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز استان و دیگر اعضای انجمن در محل فرمانداری شهرکرد برگزار شد.

 در این جلسه معاون فرماندار شهرستان شهرکرد به بحران ویروس کرونا اشاره و تلاش کتابخانه های عمومی جهت حضور بیش از پیش مردم در خانه و استمرار ارتباط با کتاب و کتابخوانی در این دوران را قابل تقدیر عنوان کرد و خواستار مشارکت خیرین و کلیه دستگاههای اجرایی شهرستان به ویژه شهرداری شهرکرد جهت برگزاری هرچه بهتر دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای مجازی شد.

بختیاری فر افزود: خیرین با مشارکت خود در جشنواره ها و برنامه های ترویجی کتابخوانی می توانند تأثیری ماندگار در ارتقا سطح فرهنگی جامعه داشته باشند و با همت بلند خود موجبات کاهش آسیبهای اجتماعی را از طریق افزایش بینش و آگاهی افراد در پرتو کتاب فراهم آورند.

سپس مریم قاسمی، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان شهرکرد به مشارکت گسترده و موفق کتابداران شهرستان در پویش های ملی ترویج کتابخوانی در زمان شیوع ویروس کرونا و ارائه گزارشی در خصوص ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه این شهرستان از جمله شهرهای سودجان و نافچ پرداخت و خواستار مشارکت فرماندار، معتمدین و شورای اسلامی شهر نافچ جهت حل مشکل ساختمان این کتابخانه شد.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح به روز رسانی تجهیزات کتابخانه های این شهرستان اشاره و خواستار پیش بینی و تخصیص اعتبار جهت تحقق کامل این طرح در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان شد.

در ادامه پس از استماع سخنان حاضرین پیرامون دستور جلسه، نهایتا بندهایی جهت اجرا مصوب شد؛ اهدا احکام اعضای جدید انجمن پایان بخش این جلسه بود.« کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.