منو


اخبار
1399/3/27 سه‌شنبه به منظور هدف گذاری و برنامه ریزی موفق کتابخانه ها در سال جاری؛ نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری برگزار شد نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری به منظور هدف گذاری و برنامه ریزی موفق کتابخانه ها در سال 99 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان روز سه شنبه 27 خرداد ماه به ریاست فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با حضور کارشناسان و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها به میزبانی کتابخانه امیرکبیر شهرکرد برگزار شد.

در این جلسه فرهاد خلیل مقدم ضمن  اشاره به سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) و بیان نقش و اهمیت این امام بزرگوار در مکتب تشیع، هدف گذاری صحیح  را یکی از مهم ترین عوامل موفقیت هر دستگاه عنوان کرد و افزود: تحقق اهداف پیش بینی شده، نیازمند برنامه ریزی جامع و موفق است و باید سعی شود در راستای تحقق اهداف نهاد با همتی بلند و بر اساس هماهنگی درون سازمانی و تعامل همه جانبه برون سازمانی کارها را به نحو شایسته به انجام رساند.  

 وی به عملکرد کتابخانه ها در شرایط شیوع ویروس کرونا پرداخت و افزود: همکاران ما در کتابخانه های عمومی استان در این ایام تلاشی قابل تقدیر داشتند و موفقیت همکاران در سطح کشور در مشارکتِ طرح «هر کتابدار یک کتابخوان» مؤید این مطلب است.

خلیل مقدم بر همت روسای شهرستانها در ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و روستاهای واجد شرایط تأکید کرد و افزود: بهرمندی از امکانات برابر کتابخوانی از اولویتهای این اداره کل است و باید روسای ادارات ضمن ارتباط و تعامل موثر با مسئولین و خیرین شهرستانی در راستای انجام این مهم بیش از پیش همت کنند. 

وی به روند برگزاری جلسات انجمن پرداخت و اذعان داشت: انجمن ها بازوی توانمند کتابخانه ها هستند پس شایسته است روسای محترم شهرستانها ضمن تسلط بر بخشنامه های مرتبط، نسبت به هماهنگی با فرمانداران و بخشداران به عنوان روسای انجمن و رعایت تشریفات اداری دقت نظر کامل داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود به جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و عنوان کرد : یکی از ماموریتهای فرهنگی و معنویِ نهاد، جشنواره کتابخوانی رضوی است که نباید در انجام این رسالت، وظیفه محور عمل کنیم چرا که در سایه سار این امام مهربان بارها و بارها گره های ناگشوده ای باز شده است و ما ایرانیان میهمان خوان و سفره پر برکت لطف او هستیم پس باید دِین خود را به این امام همام اِدا کنیم.

خلیل مقدم لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی را از مهم ترین مواردی عنوان کرد که باید بر اساس بخشنامه های ارسالی دقیقا اجرا گردد و بر اجرای صحیح آن باید روسای شهرستان نظارت کامل داشته باشند.

در ادامه روسای شهرستانها به ارائه گزارشی از وضعیت و تشریح اهداف و برنامه های سال جاری کتابخانه های عمومی تحت پوشش خود در حوزه های مختلف پرداختند و کارشناسان ستاد نیز به سوالات مطروحه پاسخ گفتند و ابهامات بخشنامه های ارسالی را تشریح کردند. « کلیه حقوق مادی و معنوی برای نهاد کتابخانه های عمومی کشور محفوظ است »
Copyright © 2015 www.iranpl.ir. All rights reserved.