فهرست

اخبار برگزيده

سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری؛

ارائه راهکارهای خلاقانه در ترویج کتابخوانی و جذب عضو در سرلوحه برنامه های کتابخانه های استان قرار گیرد

سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای اداری این اداره کل بر ارائه راهکارهای خلاقانه در ترویج کتابخوانی، جذب عضو و استفاده از ظرفیت خیرین در فعالیتهای کتابخانه ها تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با محوریت برگزاری شایسته یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور کارشناسان ستاد و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها در بستر فضای مجازی برگزار شد.

در این جلسه احمد فرهادی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان ضمن قدردانی از تلاشهای کتابداران در پیشبرد اهداف والای نهاد و روند رو به رشد جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با نگاهی هر چند اجمالی به فعالیتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی سالهای میزبانی از این جشنواره می توان روند پیشرفت همه جانبه سرانه های کتابخانه ای و بهبود وضع معیشتی کتابداران را به طور بسیار قابل توجه ای ملاحظه کرد و می شود گفت در کنار همت و تلاش مدیران ارشد نهاد و حمایت همه دست اندرکاران، قطعا برکت این جشنواره و عنایت ویژه امام مهربانی به فعالیت همکاران، در رسیدن به این موفقیتها و نیل به اهداف، تأثیری غیر قابل انکار داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تعامل با خیرین، مراکز فرهنگی و مسئولین محلی تأکید کرد و افزود: باید برای برگزاری شایسته جشنواره کتابخوانی رضوی از همه ظرفیتهای موجود استفاده کنیم.

فرهادی بکارگیری راهکارهای خلاقانه در دعوت به مطالعه و جذب عضو را مهم عنوان کرد و افزود: دوران شیوع ویروس کرونا فرصتی بود تا با نگاهی جامع، مشکلات عمرانی و تجهیزاتی کتابخانه ها بررسی و مرتفع گردد و هم اکنون کتابخانه ها می توانند بیش از پیش مکانی دلپذیر و قابل قبول برای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی باشند. 

وی کتابخوانی و انس با کتاب را حائلی جهت ایمنی از آسیبهای اجتماعی عنوان کرد و اذعان داشت: جامعه موفق جامعه ای رو به رشد است که در پرتو انس با کتاب به بینش و آگاهی دست می یاد و کمتر در منجلاب معضلات اجتماعی قرار می گیرد پس همه ما باید برای رسیدنِ ایران سربلند اسلامی مان به این جایگاه، عزمی راسخ و همگانی داشته باشیم.

در این جلسه در خصوص تشریح سرفصلهای صیانت از حقوق شهروندی، اجرای تفاهم نامه ها و بررسی برخی مشکلات موجود بحث و تبادل نظر گردید و پس از استماع سخنان کارشناسان و روسای ادارت کتابخانه های عمومی شهرستانهای استان نهایتا بندهایی جهت اجرا مصوب شد.    
عكس های مرتبط :