فهرست

تازه‌ترين اخبار

در آستانه تشکیل دومین دوره هیئت مدیره انجمن منتشر شد؛

فراخوان ثبت نام کاندیداهای هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران

دبیرخانه انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با هدف شکل‌گیری یک هیئت مدیره توانمند به منظور ارتقا کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور، با دعوت از همه فعالان در رشته‌های مرتبط، فراخوان ثبت نام کاندیداهای هیئت مدیره این انجمن علمی را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در آستانه دومین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران، دبیرخانه این انجمن از تمامی استادان، دانشوران، کتابداران کتابخانه‌های عمومی، دانش آموختگان و دانشجویان علم اطلاعات و دانش شناسی (کتابداری و اطلاع رسانی)، روانشناسی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دعوت می‌کند تا در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام و اعلام کاندیداتوری در هیئت مدیره این انجمن اقدام کنند.

شرایط عمومی اعلام کاندیداتوری در انتخابات

بر اساس شیوه نامه اجرایی آیین نامه نحوه تشکیل و شرح وظایف کمیسیون انجمن‌های علمی ایران، ویرایش یکم در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ کاندیداها باید دارای شرایطی از جمله داشتن تابعیت ایرانی، التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی، داشتن سطح تحصیلات و تجارب علمی در علم اطلاعات و دانش شناسی و …، داشتن مقاطع تحصیلی مرتبط از کارشناسی ارشد به بالا و همچنین داشتن سابقه علمی/ اجرایی حداقل ۳ سال در حوزه‌های علمی و حرفه‌ای مورد تأیید باشند.

زمان شروع ثبت نام در انتخابات

بر این اساس داوطلبان می‌توانند از تاریخ ۵ تیر ۱۴۰۰ تا ۱۰ تیر ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت ipla.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. فهرست نهایی کاندیداها پس از بررسی‌های لازم در تاریخ ۱۱ تیر ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد و در صورت وجود اعتراضات بررسی لازم صورت گرفته و در نهایت در تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۰ نتایج بررسی‌ها اعلام می‌شود.

برگزاری انتخابات و زمان اعلام نتایج

همچنین کاندیداهای مورد تأیید از تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۰ تا ۱۹ تیر ۱۴۰۰ فرصت دارند، برنامه‌های خود را معرفی و تبلیغات انجام دهند و در نهایت دومین دوره انتخابات هیأت مدیره انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی ایران روز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. نتایج رأی گیری نیز بلافاصله پس از برگزاری انتخابات در تاریخ۲۰ تیر ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

علاقه‌مندان واجد شرایط، برای ثبت نام در دومین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران می‌توانند به درگاه «ثبت نام در انتخابات» مراجعه کنند.